Polska to kraj z wieloma pięknymi miejscami do uprawiania narciarstwa. Szukając najlepszych miejsc do jazdy na nartach w Polsce, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak jakość śniegu, dostępność i bezpieczeństwo.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce to:

  1. Szczyrk – ośrodek ten posiada dużą różnorodność stoków dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Posiada również kolejki linowe i wyciągi krzesełkowe, dzięki czemu łatwiej jest dostać się na stoki z różnych punktów startowych.
  2. Zakopane – ośrodek ten położony jest w Tatrach, dzięki czemu zapewnia wspaniałe widoki i wspaniałe możliwości jazdy na nartach. Mimo, że wiele osób wie tylko o zimowych zajęciach w Zakopanem, w innych porach roku są też wspaniałe możliwości do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej.

Jeżeli na narty to tylko w góry

Kiedy nadchodzi zimowy czas, a my w pracy planujemy krótki urlop na zasłużony wyjazd, warto wybrać się właśnie w góry. To miejsce gdzie o tej porze roku światek turystyczny tętni życiem, gdzie stoki górskie pełne są narciarzy, saneczkarzy i snowboardzistów, a nawet jeżeli pogoda nie dopisze, ośrodki turystyczne czekają z ogromem ciekawych i wystrzałowych atrakcji. Nawet jeżeli spadnie wysoki śnieg, spacery po górach o tej porze roku to największa frajda i atrakcja tych terenów turystycznych. Nawet jeżeli większość szlaków górskich i zwiększonym stopniu trudności jest zamkniętych z powodu brzydkiej pogody, to droga na Morskie Oko zawsze jest możliwa, a stamtąd widać już gołym okiem wspaniałe i białe krajobrazy górskie.

Również po słowackiej stronie, gdzie jest zdecydowanie więcej stoków narciarskich oraz łatwiejszych szlaków górskich, górale czekają na swoich turystów, oferując im nie tylko zimowe sporty, ale również wspaniałą kuchnię, grzańca na zimowe wieczory, oraz wiele innych typowo górskich atrakcji. Sylwester w górach to już tradycja dla wielu mieszkańców wielkich miast. mieszkając na co dzień w ogromnej aglomeracji miejskiej, choć w ten dzień uciekają do przyrody i do wspaniałych krajobrazów, jakie mogą znaleźć właśnie w górach. Zamiast zatem siedzieć w ciepłym mieszkanku przy sztucznej choince, warto wybrać się zimą, nawet w okresie świątecznym i sylwestrowym w góry, gdzie możemy odpocząć, miło spędzić czas, a co najważniejsze poznać piękno świąt w góralskiej kulturze, która mimo iż znajduje się tak blisko nas, jest wielce odmienna. Czy to wyjazd na narty, czy zwyczajny wyjazd na urlop do ośrodka wczasowego w górach, każda okazja jest dobra, aby oderwać się od pracy, codzienności, zapomnieć o natłoku spraw i zwyczajnie odpocząć na tle krajobrazów górskich. Jeżeli będziemy mieć trochę szczęścia, może zobaczymy stado kozic, saren, czy też dzików. Gdzieś drogę przebiegnie nam lis szukający schronienia bądź pożywienia, a w zagrodzie u górali zobaczymy znane już wszystkim owce i barany.

Przysmaki górskie nigdzie tak nie smakują jak w samych górach i nigdy nie są tak pyszne, jak zimą, kiedy za oknem śnieg i mróz, a w ośrodku wypoczynkowym ogień z kominka i zapach wspaniałego góralskiego grzańca. Cały dzień na stoku narciarskim, a wieczorem przy kominku, taki urlop możliwy jest tylko w górach, gdzie górale czekają na gości przez okrągły rok. Zatem jeżeli urlop zapisany, a miejsce nie wybrane, już dziś zarezerwuj miejsce w ośrodku wypoczynkowym w górach, gdzie z pewnością spędzisz czas miło i przyjemnie.

Jak wybrać ośrodek narciarski w Polsce

Polska to duży kraj z wieloma ośrodkami narciarskimi. Oto niektóre z najpopularniejszych.

Kotelnica Białczańska

Największy ośrodek narciarski w Polsce, położony w Beskidach. Ośrodek ten ma wiele do zaoferowania, takich jak jazda na nartach (naturalnie), snowboard, saneczkarstwo, jazda konna i wiele innych.

Karpacz

Idealne miejsce dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy – Karpacz nie jest ani zbyt trudny, ani zbyt łatwy. Ma wspaniałe widoki i ciekawe miasto do zwiedzania po dniu spędzonym na stoku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *