Makau to idealne połączenie nowoczesności i tradycji.

To jedno z najlepszych miejsc w Azji z wysokiej jakości życiem nocnym, różnorodną kuchnią i bogatą historią.

Wiele się zmieniło od czasu, gdy portugalscy handlowcy po raz pierwszy postawili stopę na tym małym skrawku ziemi w 1835 roku. Zbudowali go w najważniejsze miejsce na świecie hazardu – w pewnym momencie przynosząc ponad połowę światowych przychodów z gier kasynowych. A potem znowu wyjechali, przekazując go Chinom w 1999 roku.

Współczesne Makau to pewne siebie miasto z dobrze prosperującym sektorem biznesowym i mnóstwem innych atrakcji również dla osób nie będących hazardzistami: muzea, parki, piękne plaże i pyszne jedzenie czekają na odkrycie.

Szybkie spojrzenie na współczesne Makau

Makau, chińskie Las Vegas, to miasto sprzeczności. Stara część miasta jest usiana kolonialnymi portugalskimi budynkami. Ale w nowszej części miasta znajdują się drapacze chmur i inna nowoczesna architektura.

Miasto stało się mekką rozrywki zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Oprócz kasyn, istnieje wiele muzeów, świątyń i parków rozrywki do zwiedzania, a także słynny most Pat Kwa Iok, który rozciąga się w poprzek delty Rzeki Perłowej i łączy Makau z Hongkongiem.

Gospodarka kwitnie również dzięki dochodom z turystyki i hazardu, które przewyższają Las Vegas. Dzięki dużej liczbie wysokiej jakości hoteli, restauracji, kasyn, centrów handlowych i klubów nie jest zaskoczeniem, że Makau stało się jednym z najbardziej

Co jest takiego specjalnego w Makau?

Makau to specjalny region administracyjny Chin. Kraj ma długą i bogatą historię i gości wiele historycznych pamiątek z dawnej portugalskiej przeszłości kolonialnej. Niektóre z najbardziej znanych zabytków Makau to ruiny kościoła św. Pawła z XVI wieku oraz katedra Sao Paulo, która została zbudowana w 1569 roku.

To nie tylko miasto pełne historii; ma też tętniące życiem targi, wspaniałe restauracje z pyszną kuchnią i piękne nocne widoki z wysokimi budynkami na każdym rogu.

Gdzie się zatrzymać będąc w Makau?

Makau to jedyne miejsce w Chinach otwarte na turystykę. Istnieje wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o hotele, restauracje i rozrywkę.

Istnieją dwa główne obszary Makau: stare miasto i Cotai. Stare miasto to miejsce, w którym znajdziesz większość historycznych budynków, zabytków i życia nocnego. Cotai to miejsce, w którym odbywają się wszystkie nowe wydarzenia, w tym kilka kasyn.

Historyczne budynki w starym Makau obejmują katedrę św. Pawła i świątynię A-Ma, podczas gdy obserwatorium Skywalk może być doskonałym wyborem na jednodniową wycieczkę z Makau, jeśli masz wolny czas. W Cotai możesz zatrzymać się w jednym z trzech hoteli: Galaxy Resort Hotel & Spa, Hotel Okura lub Sands Cotai Central. Na hazard lub zakupy nie ma lepszego miejsca

Co warto i należy zjeść w Makau?

Makau oferuje różnorodne dania kuchni międzynarodowej, które warto wypróbować. Kuchnia inspirowana portugalskim obejmuje kuchnię makańską, która dominuje w regionie, a niektóre potrawy są importowane z Hongkongu. Istnieje również wiele chińskich restauracji do wypróbowania. Oferują też pyszne dania kuchni kantońskiej.

Fuzja różnych kultur zapewnia ekscytującą scenę kulinarną w Makau. Zwiedzając to piękne miasto, warto spróbować wyjątkowych smaków w ofercie!

Jak najlepiej poruszać się po Makau?

Najlepszy sposób poruszania się po Makau zależy od tego, co chcesz robić podczas zwiedzania miasta.

Jeśli zamierzasz intensywnie zwiedzać zabytki Makau, najlepszym rozwiązaniem może być taksówka. Taksówek jest mnóstwo i zwykle nie dalej niż kilka minut od jakichkolwiek atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz jeździć po mieście dla zabawy lub zatrzymywać się w barach, lepiej wybrać usługę wynajmu samochodu.

Czy Makau to największe miasto kasyna?

Kasyna generują duże dochody dla miasta. W 2016 r. Makau odnotowało wzrost PKB o 3,6%, a przychody brutto z gier osiągnęły w 2016 r. 33,5 mld USD, co stanowi ponad połowę przychodów kasyn na świecie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *